Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Pół roku rządu Ewy Kopacz

Podsumowanie 6 miesięcy rządu w 10 minut zaskakuje. Jasne, że w jednym zdaniu też można, np. "Zrealizowałam wszystko, co obiecałam w expose", takie zdanie jednak nie padło. Rozumiem, że nie było się czym pochwalić, stąd skromny czas poświęcony na resume.

Nie rozumiem za to, czemu ściągnięto wszystkich tych ludzi, żeby byli tłem dla pani premier. Miało być po amerykańsku - wymieszanie ministrów ze "zwykłymi" ludźmi i pokazanie, że oto stoją murem za swoją gospodynią? Prawie wyszło. Prawie, choćby dlatego, że nie stali, a powinni. Wtedy byłoby dynamicznie i wspierająco. Na siedząco to akademia ku czci, na której pani premier deklamuje wyuczony wierszyk. Deklamuje!? Odczytuje z kartki nie podnosząc oczu na zaproszoną publikę. Właściwie czyta sobie pod nosem. Porywające.

Zdumiewa mnie też szkolny błąd w organizacji tego wystąpienia. Skoro strzelba pojawia się w pierwszym akcie, to po to, by wypalić w ostatnim. Tymczasem pani premier ustawiła za sobą zbrojownię z ministrów i „ludzi różnych zawodów” i co? I nic. Słowem się do nich nie odniosła. Zlekceważyła. Potraktowała instrumentalnie - jak manekiny na wystawie mające zachęcić do odwiedzenia sklepu. Jak z „odzieżą dla puszystych”. Niech to będzie mój obrazkowy komentarz do podsumowania 6 miesięcy rządu w 10 minut. Wszak obraz mówi więcej niż tysiąc słów.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje