Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Spakowana? Takich „patriotów” nam nie potrzeba!

Robert Wielgórski / Wikimedia Commons / CC-BY-SA 4.0
Robert Wielgórski / Wikimedia Commons / CC-BY-SA 4.0

„Kupić ci bilet idiotko?
Już spakowana?
Won z Polski, takich „patriotów” nam nie potrzeba!”

Nie. Nie pakuję walizek, chociaż smuci mnie wynik wyborów prezydenckich.

Nie dlatego, że należę do PO. Nigdy nie należałam do jakiejkolwiek partii i należeć nie będę. Smuci mnie, że abstrakcyjne myślenie Polaków nie znajduje ujścia w fantastycznych projektach, na których zarabialiby ciężką kasę na chwałę własną i Polski, a w tym, że wybierają abstrakcyjne mrzonki kandydata.

Nie obchodzi mnie co robi w wolnym czasie prezydent, dopóki nie krzywdzi innych i nie każe mi robić tego samego jako jedynie słusznego. Dlatego nie akceptowałam polowań Bronisława Komorowskiego i dlatego też mam w nosie czy Andrzej Duda leży krzyżem w jakimś kościele po ogłoszeniu wyników wyborów.

Nie obchodzi mnie prywatna opinia prezydenta np. o homoseksualistach czy in vitro, dopóki reprezentuje on interesy WSZYSTKICH obywateli, nie dyskryminując homoseksualistów czy niepłodnych.

Andrzej Duda dał słowo, że będzie prezydentem wszystkich Polaków. Wątpię.

Nic nie zakładam, chcę się przekonać. Dlatego nie pakuję walizek, bo zamierzam uważnie przyglądać się realizacji obietnic wyborczych, mówić "sprawdzam" przy każdej okazji, rozliczać z działań i nazywać rzeczy po imieniu. Stanowczo. Patriotycznie. Żeby nam Polski nie zmarnowali, jak to ładnie napisał swego czasu Andrzej Saramonowicz.

PS. Cytaty w tytule pochodzą z życzliwej korespondencji skierowanej do mnie przez wyborców Andrzeja Dudy. Litościwie pominęłam propozycję spalenia mi domu.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje