Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Taniec w deszczu

Zatem mówisz, że kochasz deszcz?

Że kochasz ją. Nad życie.

Że kochasz zwierzęta.

A zatem szukasz parasola na widok cienia chmury na niebie, a gdy poczujesz pierwsze krople deszczu na twarzy uciekasz pod dach pomstując, że zepsuje ci się fryzura. Makijaż. Strój. Nogi zmoczysz.

Zaglądasz w dekolt i pod spódnicę każdej mijanej dziewczyny, komplementujesz kelnerki a każdy wieczór, którego ona nie może spędzić z tobą, poświęcasz na odwożenie koleżanek z pracy do domu. Serce masz dobre. Pojemne.

Wracasz do domu i szykujesz schabowego. Albo stek. Psa po głowie pomiziasz przy okazji, kotka ukochasz, prawdziwy zwierzolub z ciebie.

Ciężka sprawa z tą miłością. Zwłaszcza własną.

Chcesz się chronić przed deszczem, rozkładaj parasol. I uczciwie przyznaj, że wkurza cię mokra bluzka, woda w trampkach i rozmazany tusz. Nie ma przymusu tańczenia w deszczu.

Chcesz przygód z dziewczynami, korzystaj. Miej odwagę powiedzieć jej, że jest na chwilę, dopóki nie trafi się lepsza, ładniejsza, łatwiejsza… Miej odwagę powiedzieć to sobie. Mówiąc, że kochasz nad życie, kogo naprawdę masz na myśli?

Chcesz jeść mięso, jedz. Bądź uczciwy i przyznaj, że nie kochasz zwierząt. Może co najwyżej swojego własnego psa. Kota. Chomika. Czy co tam miziasz po obiedzie złożonym z kurczaczka z grilla. Dzielisz zwierzęta na friend i food. Taki jesteś. Czemu masz problem, żeby się przed samym sobą do tego przyznać? A przed innymi?

Odkłamanie się to w życiu ważna rzecz. To pierwszy krok do pozbycia się kompleksów i uraźliwości. Ważny krok do prawdziwego pokochania siebie. Jeśli ktoś się śmieje w siłowni, to nie zakładaj, że na pewno z ciebie. Bądź kim jesteś i przestań mydlić oczy sobie, że jesteś kimś innym. Niezbyt długo wytrzymasz udając kogoś, kim chciałbyś być. I oczy będziesz mieć ciągle czerwone. Od mydła.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje