Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Wiarygodność wizerunku premiera

Prezencja i wygląd są istotnymi elementami wizerunku. Z takiego założenia wyszła chyba pani premier Ewa Kopacz akceptując tę okładkę. Szkoda, że zapomniała, że najważniejszym elementem autoprezentacji, wizerunku czy jakkolwiek to nazwać jest WIARYGODNOŚĆ.

Dobrze, że zdjęcie jest podpisane, bo z trudem można rozpoznać kogo przedstawia. Podejrzewam, że grafik płakał, kiedy to składał, jako i ja teraz płaczę patrząc na jego dzieło. Kolejny raz ważna osoba próbuje nas przekonać, że fotoszop jest najlepszym przyjacielem człowieka. Pani premier, nie jest! Najlepszym przyjacielem człowieka jest ktoś, kto nie pozwoli mu wejść na złą drogę śmieszności i żałosności – a tak właśnie wygląda pani na tej okładce, a pokaże mu drogowskaz w kierunku autentyczności, nawet jeśli jest ona nieco niezgrabna, źle umalowana i ma fatalne okulary – jak pani w rzeczywistości. Nie fotoszopem polityk zdobywa poparcie, głosy i szacunek wyborców. Nie musi pani być wdzięcznie wygiętą gwiazdką z okładki ze sztucznie wyciętą talią. Oczekuję od pani, jako obywatelka, że będzie pani po prostu dobrym premierem podejmującym mądre decyzje kierując się korzyścią Polaków.

Kreowała się pani od początku swojego premierowania na twardą babkę z jajami, co to ministrem potrząśnie, jeśli trzeba, nogą tupnie i swego dopnie a tymczasem wyszła z pani zwyczajna dziunia, co sobie na instagramowym selfie zmarszczki poprawia filtrami. Straszliwie mnie pani rozczarowała.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje