Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Gonić króliczka

Lauris Rubenis, Flickr, licencja: CC-BY 2.0
Lauris Rubenis, Flickr, licencja: CC-BY 2.0

Gdy Andrzej Łapicki ożenił się ze znacznie młodszą od siebie kobietą, wzbudzając dyskusje nad dopuszczalną w naszym katolickim kraju różnicą wieku między małżonkami, wielu dziennikarzy w Polsce grzmiało, że to jego prywatna sprawa i żeby nikt mu do łóżka nie zaglądał. I słusznie.

Podobną medialną dyskusję o bronieniu prywatnych decyzji i niezajmowaniu się cudzym życiem intymnym, w tym różnicą wieku pomiędzy ludźmi w związku, wzbudził ślub Antoniny Turnau i Marka Kondrata. I słusznie.

O dyskusji nad różnicą wieku między Pierwszymi Małżonkami Francji nawet nie wspominam.

Tymczasem dziś, TE SAME MEDIA, główne wydania czołowych polskich serwisów informacyjnych, ci sami ludzie, którzy apelowali o to, aby innych definiować przez ich osiągnięcia a nie wybór partnerów życiowych, podając informacje o śmierci Hugh Hefnera, podkreślają, że miał o 60 lat młodszą żonę!

Ludzie, co z Wami?

Czy człowieka określa wiek jego partnera wybranego na kawałek życia? A gdyby Hefner miał żonę młodszą o 20 lat, to w Waszych oczach lepiej czy gorzej? A starszą o rok? A o pięć? Jednym tchem mówicie o jego sukcesach zawodowych, o kasie, jaką zrobił, o wpływie na pop-kulturę i kształtowaniu pewnych gustów kilku pokoleń, no i o tej młodszej o 60 lat żonie. Wychodzi z Was Polaczek, niezdrowo pobudzony możliwością zajrzenia komuś przez okno do sypialni? A może to zazdrość?... Nie, nie, nie chcę wiedzieć, mam gdzieś Wasze motywacje. Gońcie się. Ale gdy spotkamy się na kolejnym marszu w obronie wolności i zobaczę Was z transparentami „moja cipka, mój wybór”, to zapytam Was, czy siurek Hefnera to Wasza sprawa? Bo moim zdaniem jednak nie. Od dziś Wasza wiarygodność jest dla mnie nadmuchana jak cycki króliczków Playboya.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje