Aneta Awtoniuk - trenerka biznesu, coach

TwitterFacebook

Aneta Awtoniuk coach, trenerka biznesu

Refleksje

Pół roku otwierania serca

Pół roku to dużo czy mało? Dla mnie to wieczność. Wiem, ile może się zdarzyć w ułamku sekundy, a co dopiero w pół roku. Gdy żyjemy dzień po dniu zmiany umykają. Wydaje się, że wciąż wszystko jest takie samo, jednak gdyby uważnie się przyjrzeć nic nie jest takie jak wcześniej. Teraz, gdy czytasz piąte zdanie tego tekstu już jesteś innym człowiekiem niż w chwili rozpoczęcia czytania. A za pół roku? Jaki będziesz? Co pokochasz? Z czego zrezygnujesz? Co będziesz chciał robić? I z kim?

Pół roku, w którym elastyczność okazała się jedną z ważniejszych moich umiejętności. A także odwaga. Oraz cierpliwość. Przede wszystkim cierpliwość. Że nawet jeśli zrobisz co trzeba na 100%, to niekiedy nie wystarcza, bo są jeszcze okoliczności, które poza tobą decydują o efekcie twoich działań. Czy w takim razie przestać, skoro nie wszystko zależy ode mnie? Nigdy w życiu! Rób swoje 100%, a przekonasz się, że efekty nadejdą. Rób swoje 100% cierpliwie. Rób odważnie. Elastycznie. Rób to wszystko, bo w ostatecznym rozrachunku robisz to dla siebie, nie dla zewnętrznego efektu.

Pół roku, w którym prawda okazała się najcenniejszym efektem podejmowanych przeze mnie działań. Ciała nie oszukasz. Nie przyspieszysz. Nie wyjaśnisz mu, że powinno. Nie zmusisz. Ciało wie a ty możesz albo go posłuchać, albo dalej się frustrować, dopóki nie zrozumiesz, że lepiej czuć co robisz, zamiast wymyślać, co zrobić. Nie myśl. Czuj! Serce nigdy cię nie okłamie. Mózg żyje by interpretować, czyli wymyślać jakąś wersję rzeczywistości. Nie wymyślisz prawdy. Ale możesz ją poczuć.

Aaa, te zdjęcia? No tak, te zdjęcia dzieli pół roku. Ile się może zdarzyć w pół roku? Konsekwencja. Elastyczność. Odwaga. Cierpliwość. Prawda.

Aneta Awtoniuk
coach rozwoju osobistego, trener biznesu

» refleksje